Ekkor rendezhet olimpiát Magyarország – ehhez politikai konszenzusra is szükség van

„Hiszek abban, hogy lehet egyszer egy olyan nagy ügy, amelyért mindenki összefog és hasznot hoz az országnak.”

Amennyiben reális esély mutatkozik rá, nem zárkózik el a 2024-es párizsi szerepléstől a hét olimpiai részvételével magyar csúcstartó Mohamed Aida.
A 45 éves tőröző, aki az 1996-os atlantai játékokon mutatkozott be és a tokiói olimpián a csapatverseny utolsó mérkőzésén csereként lépett pástra, az M4 Sport Sporthíradóban csütörtökön elmondta, a közeljövőben egyeztet a klubjával, edzőjével és a magyar szövetséggel a lehetőségeiről.
„Azt az olimpia előtt sem gondoltam, hogy lejövök a pástról és azonnal abbahagyom. Kicsit másképp gondolkodtam, mint Cseh Laci, aki azt mondta, hogy messziről elkerüli az úszómedencét” – utalt a pályafutását befejező négyszeres ötkarikás ezüstérmes és kétszeres világbajnok úszóra, akivel együtt vitték a magyar zászlót a tokiói ötkarikás játékok nyitóünnepségén.
„Mindig is úgy gondoltam, hogy még pár versenyen pástra lépek, különösen, hogy a Covid-időszak miatt majdnem két évig nem is versenyeztünk. Így van bennem egy hiányérzet, egy űr, hogy szeretnék még egy igazi versenyen elindulni. Azért most elég kis szerep jutott rám a csapatversenyek során” – felelt a pályafutása befejezésével kapcsolatos kérdésre Mohamed. Hozzáfűzte: az, hogy ez mikor fog bekövetkezni, a következő versenyeken mutatott szereplése alapján fogja eldönteni.
„Ha van esély rá, akkor miért ne?”
„Semmi nyomás nincs rajtam, senkinek nem szeretnék bizonyítani, csak élvezni a versenyeket és az edzéseket. Szeretném megnézni, hogy a következő év hogy megy, és ha van reális esély rá, akkor miért ne?” – válaszolt arra a felvetésre, hogy már csak három év van hátra a párizsi olimpiáig. Rámutatott: ezúttal is bizonyította, hogy nem igazán a kor függvénye, hogy pástra tud-e állni.
Bevallása szerint a vívás „nagyon mentális” sportág, amelyben sok minden azon múlik, hogy ezt az akadályt hogyan tudja megoldani. Elárulta: az edzések abbahagyása kihatott a közérzetére is, mivel mindene elkezdett fájni, így csak rövid időre tudott „mindent eldobni”.
(MTI)
Fotó: MTI/Ilyés Tibor